Logg inn English
Ekstern arrangør
11
feb

Satoshi Nakamoto-årstalen

Bildet viser en ai-generert person i hettegenser som sitter på en laptop i Nasjonalbibliotekets inngangsareal
Bilde: Bitcoinpolitisk institutt, Norge
Bilde: Bitcoinpolitisk institutt, Norge
Onsdag 11. februar 2026, at 18:00 – 20:00
Nasjonalbiblioteket – Målstova

En alternativ forelesning om penger, teknologi og samfunn.

Dagen før sentralbanksjef Ida Wolden Bache holder den tradisjonelle årstalen på Bankplassen, arrangerer Bitcoinpolitisk institutt Norge (BPI) tidenes første Satoshi Nakamoto-årstale. Velkommen til en alternativ og fremtidsrettet tale om bitcoin og penger i vid forstand.

Mens sentralbankens årstale har vært en tradisjon for ulike eliter i over hundre år, ønsker vi å åpne dørene. Arrangementet vårt er gratis og åpent for alle.

Thomas Eichenberger holder tidenes første Satoshi Nakamoto-årstale. Eichenberger er Chief Strategy Officer i sveitsiske Sygnum Bank – verdens første kryptobank. Sygnum Bank har hovedkvarter i Zürich og filialer i Liechtenstein, Lugano, Singapore og Abu Dhabi.

Hvem passer dette for? Arrangementet er som skreddersydd for lek og lærd; finansfolk, politikere, akademikere, bitcoin-entusiaster og ikke minst mannen i gata. Vi avslutter kvelden med mingling i Nasjonalbibliotekets praktfulle lokaler.

Praktisk informasjon:
Sted: Målstova, Nasjonalbiblioteket, Henrik Ibsens gate 110, Oslo
Tid: Dagen før sentralbanksjefens årstale: 11. februar kl. 18 (dørene åpner 17:30)
Påmelding her!  
Vel møtt!