Fra biografens verksted: Nytt lys over Gro og Kåre


Velkommen til møte i Norsk biografisk selskap, hvor to erfarne forfattere og historikere vil fortelle om arbeidet med sine biografier over to av Norges mest sentrale politikere i siste del av det 20. århundre.
Einar Lie, professor ved Universitetet i Oslo, er i full gang med Kåre Willochs biografi, mens Olav Njølstad, professor (em.) og tidligere direktør ved Det Norske Nobelinstitutt tar for seg Gro Harlem Brundtlands liv og virke.
Hvilke utfordringer møter forfatterne underveis? Hvilke muligheter og begrensninger byr selve biografisjangeren på? Er det stor forskjell mellom å biografere en avdød person og en nålevende?
Møt de to biografene i samtale med forfatter og historiker Guri Hjeltnes på Nasjonalbiblioteket mandag 17. november klokka 18.30. Møtet er åpent for alle.